Domů  Registrace

Jak postupovat při úmrtí | Pohřební služba St. Agnes, Bílovec, Opava, Hradec nad Moravicí, Studénka, Příbor, Fulnek

  Pohřební služba mezeraPetr Škrobánek

Nacházíte se zde: www.pohrebnisluzba-agnes.cz » VYŘIZOVÁNÍ POHŘBU » Jak postupovat při úmrtí

Jak postupovat při úmrtí

Jak postupovat při úmrtí doma

Pokud nastane úmrtí doma, je nutné nejdříve zavolat lékaře, který zemřelého prohlédne a vystaví list o prohlídce zesnulého. V rámci ordinačních hodin může zemřelého prohlédnout jeho praktický lékař, který zná anamnézu zesnulého a lépe tak může určit pravděpodobnou příčinu úmrtí. Nesmí to však narušit chod jeho ordinace.

Zesnulého může prohlédnout také krajský koroner (jde o lékaře, který výhradně provádí prohlídky zemřelých mimo zdravotnická zařízení, působí na celém území Moravskoslezského kraje a je k dispozici 24 hodin denně). Záleží tedy na konkrétních okolnostech a na uvážení pozůstalých, zda zavolají koronera nebo využijí služeb praktického lékaře.

Koroner je dostupný na tel. čísle 725 440 155 nebo na lince 112.

Po prohlídce zemřelého lékařem (koronerem) je nutné kontaktovat pohřební službu, kterou jste si vybrali.

Pokud si vyberete naši pohřební službu, odvezeme zesnulého do svého chladicího zařízení a naši zaměstnanci se postarají jeho o kompletní obléknutí.

Obléknutí zesnulého mohou provést doma i sami pozůstalí (po odjezdu lékaře a před příjezdem pohřební služby, pokud ovšem lékař nenařídí pitvu). 

(V případě, že přivolaný lékař nebo koroner nařídí zdravotní nebo soudní pitvu, převezeme zemřelého neoblečeného na oddělení soudního lékařství v Ostravě.)

 

Jak postupovat při úmrtí v terénu (na veřejnosti) 

Stejně jako při úmrtí doma, je nutné zavolat lékaře (koronera), který případně zařídí i asistenci policie. V případě, že není na místě žádný příbuzný, policie (lékař) zajistí nutný odvoz a dočasné uložení zesnulého (zpravidla u nejbližší pohřební služby) a zároveň také informuje rodinu o úmrtí.

Další služby pak budou provedeny až na základě Vaší objednávky s vybranou pohřební službou.

 

Jak postupovat při úmrtí ve zdravotnickém zařízení nebo v domovech s péčí

Lékařskou prohlídku zesnulého zajistí personál. Podle typu zařízení personál také zajistí dočasné uložení (případně odvoz) zemřelého (buď ve vlastním chladicím zařízení nebo u smluvní pohřební služby). Dle okolností a zvyklostí zároveň oznámí úmrtí příbuzným. V nemocnici (nebo v jiném zařízení či domově s péčí) si pak pozůstalí vyzvednou pouze osobní věci zesnulého.

Další služby pak budou provedeny až na základě Vaší objednávky s vybranou pohřební službou.

(V některých zařízeních dlouhodobé péče po Vás mohou předem požadovat informaci, jakou pohřební službu byste zvolili pro případ, že dojde k úmrtí).

 

DŮLEŽITÉ INFORMACE:

Nezáleží na tom, kde k úmrtí došlo - zemřelého převezeme i ze vzdálených míst v rámci ČR (i ze zahraničí).

Nezáleží na tom, kde se má uskutečnit pohřeb - obřad Vám zajistíme ve kterékoliv smuteční síni (nebo v kostele) v republice.

Není důležité, kde zemřelý (nebo příbuzný, který objednává pohřeb) bydlí. Vše zařídíme i na dálku - online nebo po telefonu.

Můžeme zajistit poslední rozloučení i u Vás doma nebo na zahradě - na venkovní obřady máme k dispozici židle, stoly, stanové přístřešky, mobilní katafalk i přenosné ozvučovací zařízení.

Naše služby můžete využít i v případě, že Vašeho blízkého z místa úmrtí původně odvezla jiná pohřební služba - my už následně zabezpečíme převoz a celý pohřeb (obřad).

 

Převozy zemřelých zajišťujeme nepřetržitě na bezplatné lince 800 111 202 nebo na telefonních číslech v sekci KONTAKTY.

 

   

Naše pobočky: 

BílovecStudénkaPříborOpava

Hradec nad Moravicí a Fulnek.

K vyřízení pohřbu a nezbytných náležitostí můžete využít kteroukoliv z našich kanceláří.

Pokud z nějakého důvodu nechcete (nebo nemůžete) přijít k nám, my přijedeme k Vám. Standardně nabízíme sjednání pohřbu v klidu u Vás doma nebo po telefonu či přes email.

 POHŘEBNÍ SLUŽBA PETR ŠKROBÁNEK


Slezské náměstí 19/32, 743 01 Bílovec (sídlo firmy, fakturační adresa)
IČ: 12655422, DIČ: CZ6605021203
č.ú.: 4011490349/0800

telefon: +420 556 410 810 

e-mail: psagnes@seznam.cz 

detail obrázku

BEZPLATNÁ LINKA: +420 800 111 202

NONSTOP LINKA: +420 603 519 090  detail obrázku